Friday's Scores

Published 11-17-2018

0 Ratings

PREP FOOTBALL=

Class 6A Division I=

Region I Bi-District=

Arlington Lamar 55, San Angelo Central 14

Duncanville 30, South Grand Prairie 14

Euless Trinity 56, Arlington Martin 34

Lewisville 33, Keller 27, 3OT

Odessa Permian 42, EP Coronado 0

Region II Bi-District=

Allen 56, Garland

Lewisville 33, Keller 27, 3OT

Odessa Permian 42, EP Coronado 0

Region II Bi-District=

Allen 56, Garland Rowlett 21

Garland Sachse 35, Plano East 25

Hewitt Midway 48, Mesquite 13

Rockwall 50, Belton 14

Round Rock Cedar Ridge 21, Houston Langham

Region II Bi-District=

Allen 56, Garland Rowlett 21

Garland Sachse 35, Plano East 25

Hewitt Midway 48, Mesquite 13

Rockwall 50, Belton 14

Round Rock Cedar Ridge 21, Houston Langham Creek 15

The Woodlands 66, Aldine Davis 7

Region III Bi-District=

Alief Hastings 45, League City Clear Springs 38

Cypress Fairbanks 42, Houston Lamar 21

Dickinson 49, Pearland 21

Galena Park North Shore 56, Pasadena Dobie 19

Katy 52, Fort Bend Travis 7

Region IV Bi-District=

Converse Judson 49, Buda Hays 14

Lake Travis 45, Smithson Valley 14

SA Madison 35, SA Northside Warren 7

SA Reagan 30, SA Northside O'Connor 7

San Benito 39, Edinburg 20

Weslaco 25, Harlingen 14

Class 6A Division II=

Region I Bi-District=

Amarillo Tascosa 57, EP Pebble Hills 35

Arlington 49, Weatherford 16

Denton Guyer 52, Lewisville Flower Mound 21

Midland Lee 70, EP Americas 12

Region II Bi-District=

Austin Vandegrift 35, Tomball Memorial 14

Cypress Ranch 24, Pflugerville Hendrickson 10

Klein Collins 30, Aldine Eisenhower 6

Longview 70, Copperas Cove 22, OT

Prosper 41, Garland Naaman Forest 21

Spring Westfield 10, Klein 6

Wylie 38, McKinney 28

Region III Bi-District=

Beaumont West Brook 56, Humble Kingwood Park 14

Houston Clear Lake 28, Pearland Dawson 14

Houston Strake Jesuit 55, Clear Brook 7

Katy Taylor 28, Fort Bend Dulles 13

Katy Tompkins 35, Fort Bend Elkins 20

Region IV Bi-District=

Austin Westlake 28, Schertz Clemens 14

Brownsville Hanna 35, Weslaco East 20

Cibolo Steele 18, Austin Bowie 17

Eagle Pass 34, PSJA 28, OT

SA Northside Brandeis 49, SA Churchill 38

Class 5A Division I=

Region I Bi-District=

Azle 52, Colleyville Heritage 20

EP Del Valle 21, Amarillo 10

Lubbock Coronado 35, EP Chapin 17

Region II Bi-District=

College Station 41, Mesquite Poteet 38

Dallas Highland Park 35, Frisco Independence 14

Frisco Lone Star 41, Mansfield Legacy 6

Lancaster 49, Frisco Wakeland 28

Tyler 43, Tomball 17

Region III Bi-District=

Alvin Shadow Creek 37, New Caney Porter 30

Angleton 55, Humble Kingwood Park 32

New Caney 20, Fort Bend Hightower 14

Richmond Foster 20, Port Arthur Memorial 19

Region IV Bi-District=

CC Flour Bluff 56, La Joya Palmview 21

Class 5A Division II=

Region I Bi-District=

Canyon Randall 38, FW Southwest 7

Lubbock Cooper 52, FW Eastern Hills 0

WF Rider 57, FW Wyatt 44

Region II Bi-District=

Burleson Centennial 70, Dallas Kimball 12

Midlothian 42, Red Oak 13

Region III Bi-District=

A&M Consolidated 40, Whitehouse 12

Huntsville 57, Nacogdoches 7

Marshall 56, Rosenberg Lamar 14

Nederland 22, Fort Bend Willowridge 16

Region IV Bi-District=

CC Calallen 49, Pharr Valley View 0

Leander Glenn 28, Castroville Medina Valley 14

SA Alamo Heights 38, Georgetown East View 21

Class 4A Division I=

Region I Bi-District=

Big Spring 28, Clint 22

Canyon 62, Gainesville 14

Decatur 48, Dumas 21

Hereford 34, Springtown 31, OT

San Angelo Lake View 28, Clint Mountain View 21

WF Hirschi 56, Pampa 23

Region II Bi-District=

Argyle 70, Carrollton Ranchview 14

Paris 59, Dallas Carter 12

Region III Bi-District=

Henderson 31, Crandall 24

Midlothian Heritage 42, Kilgore 21

Region IV Bi-District=

Boerne 44, Zapata 11, OT

La Feria 28, Beeville Jones 25

Needville 42, Fischer Canyon Lake 28

Class 4A Division II=

Region I Bi-District=

Dalhart 26, Snyder 7

Glen Rose 49, Aubrey 28

Graham 70, Godley 45

Iowa Park 42, Hillsboro 0

Levelland 62, Monahans 26

Midland Greenwood 24, Perryton 7

Vernon 27, Ferris 14

Region II Bi-District=

Gilmer 38, Sunnyvale 24

Region III Bi-District=

Bellville 27, La Marque 19

Silsbee 52, Shepherd 13

Region IV Bi-District=

Crystal City 26, Wimberley 21

Geronimo Navarro 34, Devine 30

Llano 21, Hondo 14, OT

Class 3A Division I=

Region I Bi-District=

Wall 20, Pilot Point 0

Region II Bi-District=

Atlanta 28, New London West Rusk 20

Jefferson 41, Mineola 22

Malakoff 63, Pottsboro 35

Region IV Bi-District=

George West 61, Universal City Randolph 7

Marion 56, Aransas Pass 12

Rice 21, Vanderbilt Industrial 14

SA Cole 16, Lyford 14

Yoakum 30, Columbus 13

Class 3A Division II=

Region I Bi-District=

Colorado City 51, Big Lake Reagan County 0

Crane 28, Coahoma 11

Spearman 33, Cisco 29

Region II Bi-District=

Clifton 49, Rice 7

Comanche 42, Nocona 30

Holliday 66, Dublin 20

Jacksboro 31, Henrietta 28

Region III Bi-District=

Newton 69, Omaha Pewitt 0

Region IV Bi-District=

East Bernard 57, Johnson City 12

El Maton Tidehaven 41, Ingram Moore 16

Odem 22, Dilley 8

Poth 35, Santa Rosa 14

Class 2A Division I=

Region I Bi-District=

Panhandle 54, Post 16

Seymour 51, Ozona 13

Stinnett West Texas 55, Floydada 17

Region II Bi-District=

Bosqueville 72, Valley Mills 21

Region III Bi-District=

Centerville 51, Cushing 18

Joaquin 42, Pineland West Sabine 0

Tenaha 49, Shelbyville 18

Region IV Bi-District=

Hearne 49, Brackett 6

Holland 63, Junction 12

Refugio 75, Yorktown 0

Thorndale 55, Center Point 24

Class 2A Division II=

Region I Bi-District=

Clarendon 38, Ralls 13

Farwell 53, Van Horn 6

Iraan 32, Bovina 22

McCamey 51, Plains 13

Stratford 84, Smyer 8

Wink 31, Sudan 14

Region II Bi-District=

Christoval 40, Cross Plains 34

Hamlin 52, Miles 0

Haskell 26, Eldorado 22

Santo 63, Quanah 30

Wheeler 51, Archer City 26

Region III Bi-District=

Grapeland 54, Hubbard 0

Mart 80, Saratoga West Hardin 0

Region IV Bi-District=

Flatonia 30, Iola 28

Granger 29, Louise 23

La Pryor 56, Bruni 16

La Villa 35, Runge 25

Woodsboro 46, Charlotte 26

Class 1A Six-Man Division I=

Region I Bi-District=

Ira 68, Crowell 22

McLean 62, Petersburg 6

White Deer 70, Nazareth 24

Region II Bi-District=

Borden County 56, Morton 0

Garden City 71, Rankin 41

Region III Bi-District=

Aquilla 74, Newcastle 24

Gilmer Union Hill 60, Coolidge 34

Milford 60, High Island 15

Region IV Bi-District=

Barksdale Nueces Canyon 58, Evant 12

Gorman 68, Eden 20

Leakey 66, Jonesboro 30

Class 1A Six-Man Division II=

Region I Bi-District=

Follett 76, Silverton 26

Matador Motley County 72, Groom 56

Whitharral 64, Southland 0

Region II Bi-District=

Lueders-Avoca 46, Woodson 0

Region III Bi-District=

Iredell 62, Morgan 0

Ladonia Fannindel 66, Gordon 48

Region IV Bi-District=

Calvert 48, Trinidad 14

Richland Springs 53, Brookesmith 6

TAPPS Division I=

First Round=

Dallas Bishop Lynch 35, Midland Christian 15

TAPPS Division II=

First Round=

Cedar Hill Trinity 57, Austin Brentwood 0

SA Holy Cross 14, Houston Lutheran South 7

TAPPS Division III=

First Round=

Arlington Pantego Christian 15, Lubbock Christian 14

Boerne Geneva 56, Houston Lutheran North 7

Willow Park Trinity Christian 46, Colleyville Covenant 7

TAPPS Division IV=

First Round=

Tomball Rosehill 35, Temple Central Texas 7

TAPPS Six-Man Division I=

First Round=

Bryan St. Joseph 72, Granbury North Central Texas 38

Giddings State School 61, Round Rock Christian 6

Logos Prep 66, Austin Hill Country 16

TAPPS Six-Man Division II=

First Round=

Bulverde Bracken 70, Lake Jackson Brazosport 16

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

No comments found. Sign up or Login to rate and review content.